Asistenčné služby Diaľničnej patroly zahrnuté v ďiaľničnej známke?

Diaľničnú patrolu si v prípade potreby môže privolať motorista priamo. Ak má uhradenú diaľničnú známku, tak jej služby má zadarmo. Sú zahrnuté v cene diaľničnej známky bez ohľadu na to, či má zakúpenú ročnú alebo desaťdňovú známku. Dôležitá je jej platnosť v čase privolania pomoci. Doplácať by ste nemali.

Pomoc Diaľničnej patroly si privoláte jednoducho prostredníctvom telefónneho čísla 0800 100 007 alebo môžete využiť mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici. Tú si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play aj App Store. Jej výhodou je, že Vás dokáže automaticky lokalizovať. Nemusíte sa tak trápiť vysvetľovaním, kde sa nachádzate. Stačí mať zapnutý internet a v nastaveniach povoliť aplikácii službu lokalizácie.

Nehoda, defekt, porucha

Diaľničnú patrolu môžete zavolať v prípade, že ostanete stáť na ceste a to 365 dní v roku, 24 hodín denne. Neváhajte túto službu využiť napríklad, ak:

  • sa vám pokazilo vozidlo
  • ste dostali defekt
  • ste mali nehodu
  • vozidlo začalo horieť
  • ste videli nejakú prekážku na ceste

Diaľničná patrola je zodpovedná aj za kontrolu stavu diaľnic a rýchlostných ciest či za poriadok na odpočívadlách. Vozidlá Diaľničnej patroly sú vybavené prenosnými dopravnými značkami, hasiacimi prístrojmi, rôznym náradím ( ťažné lano, lopata, zdvihák,…), balíčkami prvej pomoci, ale napríklad aj kartou pomoci vo viacerých cudzích jazykoch.