Chcete si splniť sen? Takto môže vyzerať v číslach.

Aj takto v číslach môže vyzerať splnený sen. Áno, pre niekoho je to len strana z úverovej zmluvy, ktorú zverejňujem samozrejme so súhlasom majiteľa. Pre neho je to ale splnený sen o novom byte. Už roky žije so svojou rodinou v prenajatom byte. Teraz sa rozhodli stať sa majiteľmi svojho prenajatého bytu. Pri úroku 0,4 % je to super nápad. Potrebujú požičať len časť jeho ceny. Ťažko predpovedať akú cenu bude mať tento byt o 20 rokov, keď už bude úver splatený, ale očakávame, že podstatne vyššiu, než zaplatia úroky. Preto sa na to pozerajú aj ako na investíciu.

Rovnaké čísla a druhý splnený sen. Rodina si kúpila chatu. Dnes v čase ,,Corony“ je pohyb v meste pre rodinu s deťmi obmedzený a kúpa chaty so záhradkou na okraji krajského mesta je pre nich splnený sen o grilovačkách a bezpečných hrách vonka. Rodičia sa už tešia na zeleninu a ovocie z vlastnej záhrady. V budúcnosti plánuje rodina svoju väčšiu chatu celoročne obývať a pekný byt v centre mesta prenajímať. Kúpa bola veľmi výhodná. Splnili sen aj predávajúcemu, lebo sa veľmi chcel zbaviť chaty, ktorú už nepotreboval a nevyužíval. A tiež si predajom vyriešil svoje finančné problémy.

Plňme si svoje sny. Môžeme. Ak na to nemáme dostatok peňazí, pomôžu dnes banky s historicky najnižšími úrokmi.

Pozor si dávajme na ponuku svojej banky. Niekedy tam nedostaneme najnižší úrok, alebo iné výhodnejšie podmienky, ktoré ponúka konkurencia. V snahe, aby sme neodišli ku konkurenčnej banke, dostaneme občas aj nepravdivú informáciu.

Napríklad v týchto dňoch dostala informáciu moja klientka v svojej banke, že úrok 0,40 % Prima banka podmieňuje uzatvorením drahej poistky. Nie je to pravda. Klienti, ktorí podpísali túto zmluvu, by Vám potvrdili, že žiadne poistky si v banke uzatvárať nemuseli. Sú šťastní. Aj ja sa teším spolu s nimi, lebo mi moja práca dáva zmysel. Pomáham plniť ľuďom ich sny tak, aby ich to nestálo viac, než je nutné.

Takto, s podobnými číslami na papieri môže vyzerať aj váš starší úver, ktorý už dlhšie splácate. Je možné   prepracovať staré úvery s horšími úrokmi a často výrazne ušetriť. Tu ale pozor na poplatky a podmienky. A konkrétne tento úrok je zatiaľ časovo obmedzený. Pýtajte sa a plňte si svoje sny.