Poisťovňa ERGO na Slovensku končí. Máte poistku v ERGU?

Skupina Generali kupuje portfóliá spoločnosti Ergo na Slovensku aj v Maďarsku. Spoločnosť Ergo International AG predáva svoje portfóliá životného, neživotného a kombinovaného poistenia. Ergo na Slovensku skončilo hospodárenie v roku 2017 so stratou 1,5 mil. eur. Spoločnosť nebola v zisku ani raz za posledných deväť rokov, od kedy sú dostupné údaje. Celý predaj budú musieť ešte potvrdiť regulačné a protimonopolné orgány. V tomto prípade je vyžadovaný súhlas Národnej banky Slovenska. Za predpokladu jeho získania bude transakcia ukončená pravdepodobne na jeseň 2019.

Pokračovať v čítaní: Poisťovňa ERGO na Slovensku končí. Máte poistku v ERGU?

Aké poistenie sa vám v zime vyplatí?

Mrazy, sneh, poľadovica či mínusové teploty môžu napáchať škody nielen na vašom majetku, ale aj na zdraví vás či ľudí vo vašom okolí. Na čo treba dbať, aby poisťovňa z vašich poistiek plnila?

Pokračovať v čítaní: Aké poistenie sa vám v zime vyplatí?

Máte poistený dom alebo byt?

Ak máte poistený dom či byt, nemáte automaticky poistené veci vo vnútri. Ak máte poistenú iba domácnosť, nemáte naopak poistený byt, či dom. Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti sú dve rôzne poistenia a je dôležité aby ste poznali rozdiely.

Poistenie domácnosti kryje škody na zariadení domácnosti, teda na vnesených (hnuteľných) veciach, ktoré sa vo vnútri nachádzajú. Poistenie nehnuteľnosti kryje škody spôsobené na stavbe bytu, domu, alebo chaty. Základom v oboch prípadoch je mať poistené živelné riziká. Dnes divoké búrky a krupobitie často páchajú značné škody.  Kedysi, ak u niekoho horelo, som si myslela, že je to ,,riadny debil“, keď neurobil opatrenia proti požiaru. Už som aj ja volala požiarnikov, a tak si to už nemyslím. 😀 Časté sú požiare od skratu elektrických spotrebičov, alebo elekrického vedenia.

Pokračovať v čítaní: Máte poistený dom alebo byt?