poplatky v bankách, účty bez poplatkov

Chcete mať účet úplne zadarmo?

Za bežný účet nemusíte platiť svojej banke už ani jeden cent. Od začiatku roka niekoľko slovenských bánk upravilo svoje cenníky. Tisíce Slovákov bude automaticky platiť viac. Nemusíte patriť medzi nich.

Banky svojimi poplatkami skúšajú, čo si môžu ku klientom dovoliť. Ak bude vaša odozva nulová, poplatky vám zostanú. Ak ako klient banku zmeníte, zmení sa aj pohľad banky na vás. Banky svoje cenníky upravujú aj v prospech klienta. Zvyčajne, aj ako reakciu na správanie sa svojich klientov.

V ktorej banke dostanete účet zadarmo?

Viac bánk vám dá účet bez mesačného poplatku. Ak vynásobíte pár ušetrených eur mesačne za bankové poplatky krát 60 alebo 120 mesiacov, máte peknú sumu na dovolenku. Každý si nájde účet zadarmo. Ak to nie je možné vo vašej banke, musíte zmeniť banku. Výnimkou sú dlžníci s hypotékou, ktorí sa zaviazali, že budú využívať účet v banke, ktorá im požičala na bývanie výmenou za lepšiu úrokovú sadzbu.

  • Chcete iba osobný účet? Vo Fio banke a mBank ho dostanete zadarmo.
  • Máte príjem do 400 eur? V akejkoľvek banke požiadajte o legislatívny účet, tzv. základný bankový produkt. Je bez poplatku.
  • Máte príjem viac ako 400 eur? Môžete mať účet v UniCredit Bank zadarmo.
  • Ak zaplatíte kartou viac ako 70 eur mesačne, v mBank, dostanete okrem účtu aj používanie VISA karty bez poplatku.
  • Zarábate viac ako 500 eur? VÚB vám dá účet ,,zadarmo“, ak využívate aktívne bankové produkty ako internetové bankovníctvo a platby kartou.
  • Ak máte na účte úspory aspoň 10 000 eur a často platíte kartou v obchodoch, otvorte si účet v Prima banke. Môžete ho mať bez poplatku. Podobne zadarmo ho dostanete ak využívate aktívne svoj účet a máte na vkladových produktoch viac ako 10 000 eur v OTP banke.
  • Chcete aj sporiť? Ak aktívne využívate svoj účet a chcete popri tom aj sporiť, choďte do Slovenskej sporiteľne, kde dostanete účet ,,zadarmo“. Bez poplatkov môžete sporiť aj v mBank viacerými spôsobmi. Ak v mBank sporiť nebudete, účet zostane naďalej bez poplatku za vedenie účtu. Ak sporiť prestanete v Slovenskej sporiteľni, účet vám spoplatnia.
  • Ak aktívne využívate svoj účet a máte vklady a úvery vo výške viac ako 20 000 eur, v ČSOB tiež dostanete účet zadarmo.
  • Využívate inovácie banky a ste progresívni manželia? Alebo máte vklady a úvery viac ako 20 000 eur? Môžete mať zadarmo účet v TATRA BANKE.

Pripomínam, že kým v internetových bankách udržíte účet bez poplatku aj bez splnenia určitých podmienok, ,,v kamenných bankách“ ak prestanete určené podmienky plniť, väčšinou vám účet spoplatnia.

Ak by ste mali otázky a chceli sa poradiť, neváhajte ma kontaktovať.