hypotéka pre mladých

Ušetríte na úrokoch? Jeseň 2019 priniesla najlacnejšie hypotéky.

Od dnes historicky najnižší úrok 0,6 % pri hypotéke s garanciou úroku na 3 roky a 0,8 % úrok s garanciou úroku na 4 aj 5 rokov pre každého kto požiada o úver do konca februára 2020 v Prima banke. Žiadne ,,od“. Takýto úrok dostane každý, komu hypotéku schvália, a to aj bez poistenia.

Môžu ísť banky s úrokami ešte nižšie? Pred rokom sme tvrdili, že už veľmi nie. A túto jeseň sa  rozsypalo vrece s akciami bánk, ktoré sa predbiehajú v historických minimách v úrokoch aj v rozmazľovaní ,,budúcich“ klientov doplnkovými službami ako je vybavenie hypotéky bez poplatku, preplatenie poplatkov na katastri, znaleckého posudku, a tiež stále banky preplácajú poplatok za predčasné splatenie úveru v pôvodnej banke klienta, a to až do výšky 1,0 % z novej hypotéky, ak klient prenáša hypotéku z inej banky. Niektoré banky preplatia poplatok aj pri prenesení jednej hypotéky spolu s jedným spotrebným úverom z inej banky, alebo jednej hypotéky spolu s jedným medziúverom stavebného sporenia, podľa skutočnej výšky poplatku predloženej na potvrdení z pôvodnej banky.

Ak už hypotéku máte, dobrá správa je, že môžete požiadať svoju banku aj o prehodnotenie svojej aktuálnej sadzby. Za týchto podmienok na trhu, okrem Prima banky zrejme budete úspešní. Ak vám vaša banka nebude chcieť úrok znížiť na zaujímavú úroveň, alebo zmeniť obdobie fixácie bez poplatku, vymeňte ju. 😉

Zaujímavé sú úroky pre dlhé fixácie pre ľudí, ktorí si chcú byť istí dlhý čas tým, že  im banka úroky 10 rokov nezmení. V Unicredit bank môžete mať úrok s 10 ročnou garanciou od 1,09 %, s plný croselom /ak budete využívať účet, kreditnú kartu aj poistenie v banke/. Ak nechcete využívať všetky služby, začína úrok na 1,29 – 1,79 %.

S ponukou ešte dlhšej fixácie úroku prišla Slovenská sporiteľňa, a ponúkla 15 ročnú dobu garancie úroku od 1,89 %. Ostatné sadzby tiež znížili,  začínajú sa od 0,79 % p.a. pri  3 ročnom fixe a od 0,89 % p.a. pri 5 ročnej fixácii.
10 ročný fix je od 1,29 % p.a. ale všetky sadzby sú závislé od využívania ďalších produktov banky a od bonity klienta aj výšky zábezpeky, takže nie sú dostupné pre každého klienta. Akcia trvá do konca januára 2020.

Ďalší veľký hráč VUB v tejto konkurencii aktuálne poskytuje bez ďalších podmienok úrok 0,89 % s garanciou na 3 roky, od 1,09 % fix 5 rokov a od 1,79 % s garanciou  na 10 rokov.

Od 20. 11. 2019 oznámila nové úrokové sadzby pri hypotékach aj OTP Banka.   FIX 3 roky : 0,8%,  FIX 5 rokov : 0,9 %,  FIX 10 rokov : 1,2%. Tu sú to sadzby ,,OD“, čo znamená, že treba splniť nejaké požiadavky banky.

Viac info nájdete na  https://marcinkova.sk/danovy-bonus-pri-uvere-pre-mladych/

Chcete viac informácií? Volajte, píšte! Alebo zájdite na ,,kafe“. 😉